вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane płoty drewniane prędko się psują i mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów wersja płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий